Meny

Vill du hjälpa din favoritförening?

 

Vill du vara med och hjälpa din favoritförening? Nu har du din chans! Vändagen till ära ordnar Herrfors en föreningstävling.

Allt du behöver göra är att gå till Herrfors Facebook-sida och kommentera tävlingsinlägget med föreningens namn, samt skriva en motivering om varför just den föreningen är värd extra uppmärksamhet. Föreningen är då med och tävlar om ett bidrag på 150 euro!

Tävlingens regler:

  1. Tävlingen ordnas av Oy Herrfors Ab.
  2. Du nominerar föreningen till tävlingen genom att kommentera tävlingsinlägget med föreningens namn inklusive en motivering. Tävlingen pågår till 26.2.2017. Facebook deltar inte i anordnandet av tävlingen.
  3. Priset i tävlingen är en penningsumma på 150 euro. Den vinnande föreningen utses på basis av motivering. Herrfors förbehåller sig rätten att enhälligt utse vinnare. Endast registrerade föreningar kan vinna.
  4. Den vinnande föreningen publiceras i mars 2017 och kontaktas i samband med att tävlingen avslutas.

Ta mig till tävlingen!