Aktuellt Avveckling av mobilappen Herrfors 24/7
5.6.2025
Kundmeddelande

Avveckling av mobilappen Herrfors 24/7

 

För drygt ett år sedan lanserade vi den nya Herrfors-appen för våra elförsäljningskunder. Den ersatte på många sätt vår tidigare app Herrfors 24/7. Men eftersom den nya appen endast fungerar för elförsäljningskunder, och inte för elnäts- eller fjärrvärmekunder, valde vi att behålla båda apparna under en övergångsperiod.


För några veckor sedan lanserade vi vår nya digitala tjänst MinHerrfors, som fungerar utmärkt även i mobilen och är tillgänglig för alla våra kunder.


I och med lanseringen av MinHerrfors har vi nu kunnat ta beslutet att avveckla vår gamla mobilapp Herrfors 24/7. Appen stängs ner den 24 juni 2025, och kommer inte längre att fungera efter det. Vi rekommenderar därför att du avinstallerar den senast då och istället bekantar dig med den nya Herrfors-appen samt MinHerrfors-tjänsten.


Vi vet att många har uppskattat Herrfors 24/7 för dess enkla gränssnitt – men vi hoppas att du också kommer att gilla de nya, förbättrade funktionerna i Herrfors-appen och i MinHerrfors-tjänsten.

 

Läs mer om den nya Herrfors-appen här.

Läs mer om MinHerrfors-onlinetjänsten här.

 

Tveka inte att höra av er om ni har frågor kring någon av våra digitala tjänster, vi hjälper er gärna!

Aiheeseen liittyviä uutisia

Nyhet

Vår nya onlinetjänst MinHerrfors har lanserats

Läs mer
Nyhet

Sänkta elförsäljningspriser från och med 1.7.2025

Läs mer
Nyhet

Vår kundbetjäning i Ylivieska har flyttat till en ny adress!

Läs mer
Kundmeddelande

Övergå till e-faktura – vinn K-Gruppens presentkort!

Läs mer
Nyhet

Herrfors har för sjätte året i rad placerat sig bland de tre bästa företagen i den årliga kundnöjdhetsundersökningen för elförsäljning

Läs mer
Kundmeddelande

Uppdaterade elförsäljnings- och nättjänstvillkor från och med 1.12.2024

Läs mer